Www.tbstudio.com.pl

Bernenski pies

Bernenski pies pochodzi z rodziny szwajcarskich psów pasterskich. Jest niezwykle tolerancyjny i określany jako łagodny dla ludzi, a zwłaszcza dzieci. Rasa pochodzi z terenów wysokogórskich. Dlatego też psy unikają wysokich temperatur. Są zadbane, mają długą sierść i wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Przede wszystkim w grę wchodzi systematyczne szczotkowanie oraz zainteresowanie ludzkie.

Najwięcej uwagi i poświęcenia czasu, wymaga właśnie bernenski pies pasterski. Hodowla tych zwierząt sprowadza się do częstych zabaw i gier. Wszystko po to, by uszczęśliwić psiaki.

Liczą się również długie spacery. Bernenski pies jest psem pracującym. Amerykanie nie bez powodu zaklasyfikowali w ten sposób szwajcarskiego przyjaciela.

Jest on wszechstronny. Bernenski pies pasterski hodowla może być szkolony na psa tropiącego, towarzyszącego, pasterskiego, lawinowego, gruzowego oraz ratowniczego. Rasa ta doskonale sprawdza się również w roli towarzysza lub przyjaciela dla osób starszych.

Wykorzystuje się je do współpracy z osobami niepełnosprawnymi oraz w pracy z dziećmi. Wiele cierpliwości i opiekuńczości posiada nasz bernenski pies pasterski. Hodowla musi być odpowiednio dostosowana do trybu życia naszego przyjaciela.

Psy te potrzebują sporo ruchu. Dlatego należy stworzyć im warunki, w których będą czuły się komfortowo i swobodnie. Bernenski pies pasterski musi mieć odpowiednio duże terytorium, w którym poczuje się dobrze i zdrowo, zarówno fizycznie, jak i psychicznie.


www.bernenskieden.pl

Polecamy serwis: www.bernenskieden.pl.

Opublikowany przez: Emilia 2012-07-21 16:58:58

Tagi: www.tbstudio.com.pl, ,

Ostatnio dodane porady

Bernenski pies
Bernenski pies pochodzi z rodziny szwajcarskich psów pasterskich. Jest niezwykle...

Kurs języka angielskiego 50+
Ostatnio moja mama przyszła z pracy i oznajmiła nam, że...

Rozmyślny przedsiębiorca
Mam dylemat. Kupiłem ostatnio wysokoprężny kocioł olejowy do instalacji centralnej...

Doświadczeni gracze
Jak wygrać w lotto? To podstawowe pytanie, które dotyka każdego...

Wydarzenie sportowe
Sportowe wydarzenie roku to wesele mazowieckie organizowane jako piknik firmowy...

Szczególnie polecamy

Seria włamań
seria-wlaman
Komenda miejska policji w Koszalinie zwraca się z ogromną prośbą do wszystkich mieszkańców o udzielenie informacji na temat wczorajszego napadu na...
Zobacz więcej
Rynek akcji
rynek-akcji
W ostatnim kwartale zauważalny był wzrost cen akcji firm zajmujących się wyposażeniem sklepów i magazynów. W górę poszły akcje pollady i...
Zobacz więcej
O płytkach wiem wszystko
o-plytkach-wiem-wszystko
O płytkach łazienkowych mógłbym napisać doktorat. Wiem na ich temat niemal wszystko. Nie ma takiej rzeczy jaką mogłyby mnie zaskoczyć płytki łazienkowe trójmiasto ...
Zobacz więcej