Www.tbstudio.com.pl

Bernenski pies

Bernenski pies pochodzi z rodziny szwajcarskich psów pasterskich. Jest niezwykle tolerancyjny i określany jako łagodny dla ludzi, a zwłaszcza dzieci. Rasa pochodzi z terenów wysokogórskich. Dlatego też psy unikają wysokich temperatur. Są zadbane, mają długą sierść i wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Przede wszystkim w grę wchodzi systematyczne szczotkowanie oraz zainteresowanie ludzkie.

Najwięcej uwagi i poświęcenia czasu, wymaga właśnie bernenski pies pasterski. Hodowla tych zwierząt sprowadza się do częstych zabaw i gier. Wszystko po to, by uszczęśliwić psiaki.

Liczą się również długie spacery. Bernenski pies jest psem pracującym. Amerykanie nie bez powodu zaklasyfikowali w ten sposób szwajcarskiego przyjaciela.

Jest on wszechstronny. Bernenski pies pasterski hodowla może być szkolony na psa tropiącego, towarzyszącego, pasterskiego, lawinowego, gruzowego oraz ratowniczego. Rasa ta doskonale sprawdza się również w roli towarzysza lub przyjaciela dla osób starszych.

Wykorzystuje się je do współpracy z osobami niepełnosprawnymi oraz w pracy z dziećmi. Wiele cierpliwości i opiekuńczości posiada nasz bernenski pies pasterski. Hodowla musi być odpowiednio dostosowana do trybu życia naszego przyjaciela.

Psy te potrzebują sporo ruchu. Dlatego należy stworzyć im warunki, w których będą czuły się komfortowo i swobodnie. Bernenski pies pasterski musi mieć odpowiednio duże terytorium, w którym poczuje się dobrze i zdrowo, zarówno fizycznie, jak i psychicznie.


www.bernenskieden.pl

Polecamy serwis: www.bernenskieden.pl.

Opublikowany przez: Emilia 2012-07-21 16:58:58

Tagi: www.tbstudio.com.pl, ,

Ostatnio dodane porady

Bernenski pies
Bernenski pies pochodzi z rodziny szwajcarskich psów pasterskich. Jest niezwykle...

Kurs języka angielskiego 50+
Ostatnio moja mama przyszła z pracy i oznajmiła nam, że...

Rozmyślny przedsiębiorca
Mam dylemat. Kupiłem ostatnio wysokoprężny kocioł olejowy do instalacji centralnej...

Doświadczeni gracze
Jak wygrać w lotto? To podstawowe pytanie, które dotyka każdego...

Wydarzenie sportowe
Sportowe wydarzenie roku to wesele mazowieckie organizowane jako piknik firmowy...

Szczególnie polecamy

Tuning skutera
tuning-skutera
Od lat zajmuję się tuningiem. Od około 5 lat jest to część mojej pracy zarobkowej. Pracuję w warsztacie w którym sprzedaje...
Zobacz więcej
Nowy kurs bhp
nowy-kurs-bhp
Nie możemy się smucić. Nie możemy zawieść naszych klientów. Ocena ryzyka zawodowego jest dla nas najważniejsza i właśnie się tym zajmujemy....
Zobacz więcej
Masaż Poznań- rodzaje i techniki
masaz-poznan-rodzaje-i-techniki
Współcześni ludzie są bardzo zabiegani i zapracowani. W tej gonitwie zapominają o potrzebach swoich i swojego organizmu. Najlepszą formą relaksu dla...
Zobacz więcej