Www.tbstudio.com.pl

Zielone szkoły zapewniają zabawę i edukację

Dzieci w wieku szkolnym zawsze bardzo cieszą się na myśl o czasie wolnym od szkoły. Wakacje, ferie czy przerwy świąteczne są dla nich czasem miłego lenistwa. Jednak warto zadbać o to, aby nasze pociechy spożytkowały ten czas odpowiednio. Możemy to zrobić np. zapewniając im kolonie letnie w górach. Zamiast spędzać cały czas przed telewizorem lub komputerem, dziecko może zwiedzić ciekawe miejsca oraz poznać nowe osoby.

Kolonie letnie w górach sprzyjają również aktywnemu spędzaniu czasu - ich integralną częścią są bowiem górskie wyprawy. Dobrym sposobem zapoznania dzieci z górską przyrodą są również wycieczki szkolne w górach. Mogą one odbywać się w ramach akcji zielone szkoły lub jako osobne wycieczki.

Różnica polega na tym, że zielone szkoły są połączone zwykle z akcjami edukacyjnymi. W czasie takich wyjazdów dzieci poświęcają czas nie tylko zabawie, ale również nauce. Zielone szkoły są więc bardzo efektywnie spędzonym przez uczniów czasem.

Akcje takie są jednak czasochłonne, dlatego często wybiera się jednak krótsze wycieczki szkolne w górach. Już nawet kilkudniowy wyjazd może dostarczyć wielu atrakcji. Plan takiej wycieczki obejmuje zwykle zarówno zwiedzanie zbytków, jak również podziwianie przyrody.

wycieczki szkolne w górach wielostronnie mogą kształtować więc młodego człowieka. Podobny wpływ na młodych uczniów mają kolonie letnie w górach.

Opublikowany przez: Stanislaw 2011-10-26 12:44:07

Tagi: www.tbstudio.com.pl, ,

Dodatkowe informacje

Wizyty w ostatnim tygodniu:

Ostatnio dodane porady

Bernenski pies
Bernenski pies pochodzi z rodziny szwajcarskich psów pasterskich. Jest niezwykle...

Kurs języka angielskiego 50+
Ostatnio moja mama przyszła z pracy i oznajmiła nam, że...

Rozmyślny przedsiębiorca
Mam dylemat. Kupiłem ostatnio wysokoprężny kocioł olejowy do instalacji centralnej...

Doświadczeni gracze
Jak wygrać w lotto? To podstawowe pytanie, które dotyka każdego...

Wydarzenie sportowe
Sportowe wydarzenie roku to wesele mazowieckie organizowane jako piknik firmowy...

Szczególnie polecamy

Firma rodzinna
firma-rodzinna
Jako że mój ojciec jest stolarzem i jego ojciec czyli mój dziadek był stolarzem, a jego własny ojciec także był stolarzem...
Zobacz więcej
Jak zmienić świat dziecka na lepszy
jak-zmienic-swiat-dziecka-na-lepszy
Nasza hurtownia produkuje opakowania kartonowe. Nie są to jednak typowe i konwencjonalne pudełka kartonowe. Większość firm tego typu skupia się przy...
Zobacz więcej
Wielkopolska solidność
wielkopolska-solidnosc
Każdy kto posiada własny dom, lub buduje taki wie jak ważne są drzwi dre oraz bramy garażowe poznań to miasto, w...
Zobacz więcej