Www.tbstudio.com.pl

Gaz do zapalniczek odurza

Czym jest gaz do zapalniczek? Płyn, który często widzimy przez przezroczyste opakowanie zapalniczki to nic innego jak skroplony butan. Niestety, ostatnio przeczytałem dość ciekawy artykuł informujący o zagrożeniu jakim może być gaz do zapalniczek. Może on być bowiem wykorzystany jako narkotyk. Dzieci w wieku nastoletnim kupują gaz do zapalniczek i się nim odurzają. To niebezpieczne zachowanie może przynieść trwałe szkody na zdrowiu tak młodego człowieka. Gaz do zapalniczek jest substancją dostępną powszechnie, nie ma żadnych obostrzeń co do jego kupna.

Można go łatwo i legalnie dostać w wielu punktach sprzedaży. Mimo że gaz do zapalniczek nie jest już tak popularnym środkiem jakim był kiedyś, jest on cały czas dostępny. Niestety, jak można się domyślać, nie jest on używany zgodnie z jego przeznaczeniem.

Poza tym jest tani, dlatego każdy nastolatek może sobie go kupić za swoje kieszonkowe. Jakie są objawy zatrucia takim gazem? Przede wszystkim zaburzenia mowy i nieporadność ruchowa. Gaz do zapalniczek powoduje gwałtowne zmiany w sposobie mówienia.

Poszkodowany jest gadatliwy, ale jego mowa jest nieczysta i niewyraźna. Gaz do zapalniczek stosowany długotrwale może doprowadzić do nawet do śmierci, a już na pewno do poważnych zmian w układzie nerwowym. Tradycyjny gaz do zapalniczek wychodzi już powoli z użycia.

Mimo wszystko, pomysłowe i żądne wrażeń dzieci zawsze znajdą sobie coś jak na przykład właśnie gaz do zapalniczek czym mogłyby zrobić coś "szalonego", nawet kosztem ich własnego zdrowia.

Opublikowany przez: Ivan 2012-04-10 15:18:09

Tagi: www.tbstudio.com.pl, ,

Dodatkowe informacje

Pozostałe zdjęcia
Przeczytaj także:
Autor: Ivan Tytuł: Jak zmienić świat dziecka na lepszy

Nasza hurtownia produkuje opakowania kartonowe. Nie są to jednak typowe i konwencjonalne pudełka kartonowe. Większość firm tego typu skupia się przy swojej produkcji na standardowym kliencie, czyli innych hurtowniach czy firmach produkcyjnych, które wykorzystują opakowania tekturowe do pakowania wyprodukowanych towarów....

Wizyty w ostatnim tygodniu:

Ostatnio dodane porady

Bernenski pies
Bernenski pies pochodzi z rodziny szwajcarskich psów pasterskich. Jest niezwykle...

Kurs języka angielskiego 50+
Ostatnio moja mama przyszła z pracy i oznajmiła nam, że...

Rozmyślny przedsiębiorca
Mam dylemat. Kupiłem ostatnio wysokoprężny kocioł olejowy do instalacji centralnej...

Doświadczeni gracze
Jak wygrać w lotto? To podstawowe pytanie, które dotyka każdego...

Wydarzenie sportowe
Sportowe wydarzenie roku to wesele mazowieckie organizowane jako piknik firmowy...

Szczególnie polecamy

Idealny przyjaciel
idealny-przyjaciel
Mój przyjaciel jest fenomenalny. prezent na 25 urodziny jaki dostałem od niego zaskoczył mnie...
Zobacz więcej
Szkolenia bhp.
szkolenia-bhp.
Najważniejsze w każdej pracy są przepisy bhp warszawa. Gwarantują one bezpieczeństwo i higienę pracy, dlatego trzeba...
Zobacz więcej
Na czym polegają opłaty półkowe?
na-czym-polegaja-oplaty-polkowe
Czy wiecie co to takiego opłaty półkowe i jak można je odzyskać? Słowem wstępu, opłaty półkowe to pojęcie z dziedziny handlu...
Zobacz więcej