Www.tbstudio.com.pl

Konstrukcje stalowe i hałas

W ostatnich dniach dosłownie pod moim nosem zaczęto stawiać ogromne konstrukcje stalowe. Hałas był po prostu nie do zniesienia. Zawsze myślałem, że konstrukcje stalowe to są jedynie rusztowania. A tu się okazało, że konstrukcje stalowe mogą oznaczać również ogromne hale. Zgiełk z placu budowy jest po prostu niewyobrażalny! Razem z sąsiadami interweniowaliśmy gdzie się tylko dało. Prace przy stawiany tej hali odbywały się zarówno za dnia, jak i w nocy.

Gdyby w tym tempie budowano autostrady w Polsce, to już mielibyśmy ich więcej jak Niemiecka Republika Federalna. Na szczęście wykonawca budowy zgodził się zamontować dookoła niej ekrany akustyczne. Ekrany akustyczne miały w pierwotnym założeniu rozpraszać dźwięk.

Jednakże, okazało się, że była to bardzo zła decyzja, ponieważ osoby mieszkające powyżej szóstego piętra odbierały hałas jeszcze bardziej wzmocniony. Po krótkich negocjacjach zdecydowano się zamontować ekrany akustyczne, które zamiast rozpraszać dźwięk - pochłaniały go. To rozwiązało problem hałasu z budowy.

I wszystko było pięknie, jak dawniej, gdyby syn mojego sąsiada nie odkrył w sobie talentu muzycznego. Instrumentem, który wybrał nie była wcale gitara, tylko perkusja. Ćwiczył po sześć godzin dziennie! Na szczęście i jemu tatusiowi zaczęło to walenie przeszkadzać.

Zamontował więc w jego pokoju panele akustyczne. Na te panele akustyczne wydał pewnie majątek. Lecz te panele akustyczne sprawiły, że w końcu mogę spać spokojnie.

Opublikowany przez: Kazimierz 2011-10-26 12:44:18

Tagi: www.tbstudio.com.pl, ,

Ostatnio dodane porady

Bernenski pies
Bernenski pies pochodzi z rodziny szwajcarskich psów pasterskich. Jest niezwykle...

Kurs języka angielskiego 50+
Ostatnio moja mama przyszła z pracy i oznajmiła nam, że...

Rozmyślny przedsiębiorca
Mam dylemat. Kupiłem ostatnio wysokoprężny kocioł olejowy do instalacji centralnej...

Doświadczeni gracze
Jak wygrać w lotto? To podstawowe pytanie, które dotyka każdego...

Wydarzenie sportowe
Sportowe wydarzenie roku to wesele mazowieckie organizowane jako piknik firmowy...